صلوات بر امام هادی علیه السلام

ساخت وبلاگ

«اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی عَلّی بنِ مُحَمَّدٍ وَصِی الأَوصِیاء، وَ اِمامِ الاَتِقیاءِ، وَ خَلَفِ اَئمَّةِ الدّینِ وَ الحُجَّةِ عَلَی الخَلائِق اَجمَعینَ».

«اَللّهُمَّ کَما جَعَلتَهُ نُوراً یستَضیئی بِهِ المُؤمِنُونَ، فَبَشَّرَ بالجَزیلِ مِن ثَوابِکَ، وَ اَنذَرَ بِالألیم مِن عِقابِکَ، وَ حَذَّرَ بَأسَکَ وَ ذَکَّرَ بِاَیامِکَ، وَ أحَلَّ حَلالَکَ وَ حَرَّمَ حَرامَکَ، وَ بَینَ شَرایعَکَ وَ فَرائِضَکَ، وَ حَضَّ عَلی عِبادَتِکَ، وَ اَمَرَ بِطاعَتِکَ وَ نَهی عَن مَعصِیتِکَ، فَصَلَّ عَلَیهِ اَفضَلَ ما صَلَّیتَ عَلی اَحَدٍ مِن اَولِیائِکَ وَ ذُرِّیةِ اَنبِیائِکَ، یا اِلهَ العالَمینَ».

خدایا بر علی بن محمد آن وصی اوصیاء و پیشوای تقواپیشگان و جانشین و زاده پیشوایان دین، و حجت بر همه آفریدگان، فرست.

خدایا از آن روی که او را نوری قراردادی که مؤمنان از آن پرتو گیرند، و او به پاداش شایان تو مژده داد و از کیفر دردناک تو بیم داد. و از خشم تو بر حذر داشت و روزهای [نشانه ­های] تو را یادآور شد. و حلال تو را حلال و حرامت را حرام شمرد، و احکام و واجباتت را بیان کرد، و به عبادت تو تشویق نمود، و به‌فرمان برداری از تو فرمان داد و از نافرمانی­ ات بازداشت. پس برترین درودی و صلواتی را که بر هر یک از اولیائت و فرزندان پیامبرانت فرستاده ­ای بر او نیز بفرست.‌ ای معبود جهانیان.

ابی محمد یمنی راوی روایت (ابی محمد عبدالله بن محمد عابد) می‌گوید: امام حسن عسکری علیه وقتی صلوات‌ها را بیان فرمودند و نوبت به خودشان رسید، دیگر ادامه ندادند. به آن حضرت عرض کردم چرا ادامه ندادید، لذا بر ادامه صلوات اصرار ورزیدم.

امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند: اگر نبود که این [بیان صلوات‌ها] از دین است و خداوند متعال به ما فرمان داده است که آن را به اهلش برسانیم، دوست داشتم که دیگر ادامه ندهم، اما این از دین است. بنویس...

راوی می‌گوید: حضرت در ادامه صلوات‌ها که صلوات بر خود و امام زمان (عج) بود را ادامه دادند و من هم نوشتم.

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : سه شنبه 19 دی 1396 ساعت: 18:12

close
تبلیغات در اینترنت